خط مشی کیفیت در آزمایشگاه آرژانتین

آزمایشگاه آرژانتین در تاریخ 17/09/1386 طی پروانه شماره پ/26/4/30801 تأسیس گردید. این مرکز از بدو تأسیس با هدف انجام آزمایشات خاص و نادر شروع به کار نمود. با توجه به حساسیت موجود در این آزمایشات اولین تلاش این مرکز در راستای رسیدن به این اهداف، بالا بردن کیفیت عملی و علمی در آزمایشگاه بوده است. این مرکز جهت پذیرش، انجام و گزارش دهی آزمایشات از بخش های ذیل بهره گیری می نماید:

 • بیوشیمی
 • خون شناسی(هماتولوژی)
 • هورمون شناسی و ایمونولوژی 
 • سرولوژی
 • میکروب شناسی، انگل شناسی، آنالیز ادرار
 • بیولوژی مولکولی
 • مایعات بدن

ایمان داریم که می توانیم و ایمان داریم که مردم کشورمان استحقاق بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت دارند.
ایمان داریم که می توانیم بالاترین استاندارد های جهانی را در زمینه آزمایشگاههای تشخیص طبی اخذ نماییم.


ایمان داریم که می توانیم کلیه خدماتی که در آزمایشگاههای تشخیص طبی کشورهای پیشرفته جهان ارائه می گردد در آزمایشگاه آرژانتین ارائه کنیم.


ایمان داریم که می توانیم نه تنها در جهت تشخیص بیماری های مردم کشورمان، بلکه در جهت تشخیص بیماران کشور های همسایه نیز گامی موثر برداریم.


ایمان داریم که می توانیم با بالابردن کیفیت و سرعت انجام آزمایشات باعث افزایش رضایتمندی بیماران شویم.


ایمان داریم که می توانیم با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات پزشکی، دقیق ترین جوابها را به پزشکان جهت درمان بیماران ارائه نماییم.


ایمان داریم که ارتقاء دانش و آگاهی کارکنان ما موجبات رشد و تعالی روند درمان و پیشگیری از بیماری را حاصل نموده و باعث سلامتی خانواده ها و در پی آن جامعه می گردد.


لذا طبق برنامه ای مدون و از پیش تعیین شده و سیستماتیک در راستای تحقق اهداف سیستم مدیریت کیفیت به شرح ذیل قدم برداشته ایم:

 • ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی به گونه ای که همواره معیار و شاخصی برای ارزیابی کیفیت باشیم.
 • افزایش رضایتمندی افرادی که به گونه ای با این مرکز در ارتباط هستند، به شیوه ای که قدرت خود را در برطرف کردن نیازهای همیشگی آنان افزایش دهیم.
  تحقق اهداف فوق همواره مد نظر و کعبه آمال مدیریت و تمامی کارکنان آزمایشگاه بوده و با تمام وجود شرایط تسهیل کننده نیل به این اهداف را می جوئیم. در این خصوص همواره، استفاده از ادوات و تجهیزات مدرن، مکانیزه و به روز که خطای انسانی در آن به حداقل رسیده باشد، به کارگیری کارکنان مجرب، آموزش دیده و نیز ارتقاء و باز آموزی دوره ای آنان در خصوص موارد تخصصی کنترل کیفی و نیز اخلاق حرفه ای در آزمایشگاه، برگزاری سمینارها و کارگاه های آموزشی، در کنار مدیریت علمی و سیستماتیک طبق استاندارد های بین المللی جزء لاینفک سیاست گذاری های کلان این مرکز می باشد.
 • استاندارد خدمات آزمایشگاهی مورد استفاده در این آزمایشگاه ISO-9001 و الزامات آزمایشگاه مرجع سلامت و بهره گیری از الزامات فنی و مدیریتی ISO 15189 می باشد. خرسندی و رضایت مراجعین و تمامی افرادی که به گونه ای با این مرکز در ارتباط هستند از عملکرد این مجموعه، بدون شک بزرگترین پاداشی است که ما به دنبالش هستیم. تمامی مدیران و کارکنان آزمایشگاه آرژانتین خود را ملزم و متعهد به آموزش مستند سازی، تضمین کیفیت و ایمنی در آزمایشگاه می دانند و مکلفند که همواره طبق خط مشی و روش های اجرائی طرح ریزی شده عمل نمایند. رعایت اصول اخلاق حرفه ای به منظور ایجاد کیفیت مناسب نتایج در تمامی فرایند های این آزمایشگاه جزء سیاست های این مرکز می باشد.

مدیریت این مرکز سازگاری عملکرد و تمامی فرایند های تشکیل دهنده آزمایشگاه را با الزامات این استاندارد و نیز الزامات ملی آزمایشگاه مرجع سلامت تضمین نموده و خود را متعهد و ملزم به اجرای کامل آن می داند و از همه مهمتر اینکه تمامی پرسنل آزمایشگاه بر این باورند که می توانند و این عاملی است که به کشور ایران و ایرانی بودن خود افتخار می کنیم.

دکتر علی شاه حسینی
موسس و مدیریت آزمایشگاه آرژانتین